top of page
Q galerie: Welcome

Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

Q galerie: About
Q galerie: Blog2
Vyhledat
  • qstudioanalytics

Studenti GJAK

Aktualizováno: 11. 7. 2019

14.10. 2016Součástí oslav 120. výročí založení gymnázia je i výstava studentských prací, kterou je možno zhlédnout v Q - galerii do 25. listopadu.


Na výstavě je k vidění 59 děl z let 1994 až 2016 od 23 studentů. Zastoupeny jsou nejrůznější výtvarné techniky (kresba, malba, fotografie) i náměty prací (portrét, postava, abstrakce, architektura…).

Výtvarná výchova (VV) byla součástí výuky na gymnáziu už od jeho založení. Prvním učitelem kreslení a krasopisu byl v roce 1896 Eduard Horský. Na nižších stupních se vyučovala do roku 1953. Znovu se začala vyučovat v roce 1968 a studenti z ní mohli jako z nepovinného pátého předmětu i maturovat.


Výtvarnou výchovu učil do roku 1983 profesor Stanislav Jura. Poté se z gymnázia opět na čas vytratila. Prvním „porevolučním“ učitelem VV byl Ladislav Slabák. VV je povinná v prvních 4 ročnících osmiletého gymnázia. Na vyšším stupni si studenti vybírají mezi výtvarnou výchovou a hudební výchovou (v prvním a druhém ročníku), ve třetím ročníku seminář z dějin umění a v posledním ročníku cvičení z výtvarné výchovy.


Nyní učí na gymnáziu výtvarnou výchovu Pavel Lečbych. Do letošního roku z výtvarné výchovy odmaturovalo 208 studentů. Zkouška se skládá z obhajoby vlastních výtvarných prací a z teorie dějin umění.

Absolventi nacházejí další uplatnění na vysokých školách s pedagogickým zaměřením, na přírodovědeckých a filozofických fakultách, dále pak na fakultách architektury, stavebních fakultách a fakultě zahradní architektury.
28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page